"Inception" Sanat Çalıştayı

Sanat

Maji Art Galery''den   "Inception" Sanat Çalıştayı 

zorbatv

Sanat dünyasının yakından tanıdığı Gaye Donay’ın kurucusu olduğu MAJİ Art Gallery'nin düzenlediği ve Titanic Luxury Collection Bodrum Hotel'in ev sahipliğini üstlendiği "Inception" Sanat Çalıştayı, çağdaş Türk sanatının uluslararası alandaki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen önemli bir etkinlik olarak planlandı.

Bu yıl ilki yapılan sanat çalıştayının ismi ‘’Inception’’ olarak belirlendi.

Direktörlüğünü Taner Onat’ın, Küratörlüğünü Sanatçı Barış Cihanoğlu’nun üstlendiği ‘’Inception’’ Sanat Çalıştayı içerik ve konsept olarak farklı bir deneyim sundu.

‘’Inception’’ Sanat Çalıştayı boyunca, gündüz saatlerinde üretim yapılırken, akşamları da moderatör eşliğinde sanat üzerine sohbetler gerçekleştirildi.

6-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen çalıştay, Türk sanatının zengin mirasını çağdaş perspektifle yansıtarak, uluslararası bir platformda tanıtılmasını hedefledi.

MAJİ Art Gallery'nin önderliğinde düzenlenen sanat çalıştayı, Türkiye'nin kültürel çeşitliliğini ve sanat potansiyelini uluslararası boyuta taşıyarak, Türk sanatçıların tanıtımına katma değer sağladı.

Çalıştaya katılan 12 seçkin sanatçı, geleneksel Türk sanatının derinliklerinden ilham alarak, çağdaş dünya sanatına özgün bir bakış açısı sundu.

Titanic Luxury Collection Bodrum Hotel'in eşsiz atmosferinde gerçekleşen bu etkinlik, sanatseverlere unutulmaz bir deneyim sundu.

Bu çalıştay, Türk sanatının uluslararası alanda daha fazla tanınmasını sağlayarak ülke turizmine önemli bir katkı sağlamanın yanı sıra, sanatın birleştirici gücünü vurgulayarak farklı kültürler arasında köprüler kurmayı başardı.

Leonardo Da Vinci’nin ‘’Son Akşam Yemeği’’ eserine gönderme yaparak kapanan çalıştay, her anı ile sanatın eşsiz bir alan olduğunu etkili bir diyalog ile ifade etti.

zorbatv

 

Foto Galeri

Yeni yorum ekle

Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.